Spirulina jako skarbnica składników odżywczych

Gdzie można kupić spirulinęSpirulina swoje niezwykłe właściwości zawdzięcza głównie znajdującym się w niej witaminom (niezbędne dla organizmu składniki odżywcze takie jak: A, B, C, D i E), enzymom, a przede wszystkim aminokwasom. Codzienne spożywanie spiruliny poprawia ogólny stan zdrowia oraz samopoczucie. Wykazano, że jeden kilogram spiruliny zawiera tyle witamin, co około 1000 kg warzyw.

Trudno uwierzyć, że tak skoncentrowane źródło składników odżywczych jak spirulina, nie jest pełne kalorii, tłuszczów czy skrobi. Średnio na 500 mg tabletki spiruliny przypadają tylko 1-2 kalorie. Zdumiewające jest to, że zawiera jedynie 7% tłuszczu, których większą część stanowią esencjalne kwasy tłuszczowe. Kwasy te przyczyniają się do zbijania cholesterolu oraz poprawiają kondycję włosów, paznokci i skóry. Cukier znajdujący się w spirulinie jest zdrowy oraz dodaje energii.

Właściwości spiruliny

Oprócz dużej ilości witamin, składników odżywczych i minerałów, spirulina działa również jako przeciwutleniacz. Pomaga w usuwaniu toksyn, które spożywamy np. w postaci wysoko przetworzonej żywności i lekarstw, bądź które dostają się do naszego organizmu z powietrza.

Chlorella tabletkiDzięki swoim właściwościom spirulina wspomaga pracę wątroby, nerek i układu sercowo-naczyniowego. Zwiększa wydajność systemu odpornościowego, zapewniając ochronę przed chorobami oraz zwalczając przeciwciała, które atakują organizm.

Spirulina zmniejsza uczucie zmęczenia, głodu, obrzęki, a z kolei zwiększa wytrzymałość, witalność. Działania spiruliny są niepowtrzalane oraz nieograniczone.

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010