Działanie spiruliny

Spirulina zawiera 12 najważniejszych witamin, a wśród nich witaminę B12, która jest niezbędna dla organizmu ludzkiego. Zawartość chlorofilu jest niesamowicie wysoka, podobnie jak w chlorelli, która jest jego najbogatszym i naturalnym źródłem.

Osobom, które regularnie spożywają spirulinę łatwiej przychodzi nauka nowych rzeczy, ich praca jest wydajniejsza, mają lepszą kondycję, ich orgaznim staje się wolny od problemów trawiennych.

Ponadto spirulina wpływa dobrze na samopoczucie, zwiększa wydajność umysłową, poprawię koncentrację i percepcję.

Spirulina obniża poziom cholesterolu, stężenie szkodliwych cząsteczek LDL, a jednocześnie zwiększa poziom dobrego cholesterolu HDL we krwi.

Przeciwutleniacze spiruliny wiążą szkodliwe wolne rodniki, które mogą powodować raka. Antyoksydanty wzmacniają układ odpornościowy i opóźniają proces starzenia.

Spirulina zawiera enzymy korzystne dla procesów trawienia i metabolizmu.


Skuteczność spiruliny

Spirulina tabletkiW spirulinie znajduje się składnik odżywczy, który w przypadku uszkodzenia nerwów i mózgu, wspomaga regenerację, dlatego jest ona stosowana przy Alzheimerze i Parkinsonie.

Badania kliniczne przeprowadzane pod względem działania chlorelli i spiruliny potwierdzają, że są skuteczne w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

Spirulina to zasobne źródło witamin i minerałów, co przyczynia się do zachowania zdrowia i ogólnej kondycji, eliminuje uczucie zmęczenia. Zawiera w dużych ilościach: magnez, żelazo, mangan, beta-karoten, witaminy B12, D i K. Beta-karoten jest przetwarzany przez organizm w witaminę A. Dziennie zapotrzebowanie witaminy A jest uzupełnianie przez 1-2 g spiruliny.

Zwiększa ilość korzystnych bakterii w florze jelitowej, głównie z rodzaju Lactobacillus.

Witaminy z grupy B i kwasy tłuszczowe w spirulinie

Witaminy z grupy B oraz nienasycone kwasy tłuszczowe znajdujące się w spirulinie, czynią włosy i skórę piękniejszymi. Spirulina wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe w przypadku niektórych chorób skóry, np.: trądziku, opryszczyki czy łuszczycy. Ponadto zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa grypy.

Spirulina w tabletkachSpirulina zawiera fikocyjaninę, która reguluje szpik kostny, dlatego jej spożywanie zaleca się po chemioterapii. To jest unikalna właściwość spiruliny, gdyż w żadnej innej roślinie nie występuje fikocyjanina.

Chroni nerki przed niepożądanym wpływem leków i metali ciężkich.

Spirulina ma również pozytywny wpływ na dzieci nie mających apetytu, wspomaga ich zdrowy wzrost.

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010