Korzystny skład spiruliny

Spośród naturalnej żywności spirulina ma najwyższą zawartość białka. Ma go 3 razy więcej niż wieprzowina, 2 razy tyle co wołowina czy ryba, a nawet więcej niż soja. Białko składa się z aminokwasów, których orgaznim sam z siebie nie jest w stanie wytworzyć, dlatego muszą być dostarczane przez odpowiednią dietę. Spirulina jest wyjątkowa, ponieważ posiada wszystkie niezbędne aminokwasy.

Ponieważ ściany komórkowe spiruliny nie zawierają celulozy, znacznie łatwiej przebiega proces wchłaniania i trawienia. W związku z tym szybko wpływa na organizm osób starszych i niedożywionych dzieci.

Spirulina a wewnętrzne działanie

Spirulina to witaminowa bomba, o niezwykle dużej zawartości beta-karotenu.Spirulina tabletki Mimo, że nadmierna ilość witaminy A może powodować toksyczne objawy, spirulina może być spożywana bez obawy. Skutecznie obniża poziom cholesterolu i ryzyko zachorowania na raka. Szczególne właściwości spiruliny:

1. zawiera duże ilości łatwo przyswajalnego żelaza
2. w naturze spirulina zawiera najwięcej witaminy B12 (pełni kluczową rolę w produkcji czerwonych krwinek) oraz inne witaminy z grupy B
3. dzięki znacznej zawartości wapnia zapobiega osteoporozie. Wysoka zawartość magnezu ułatwia wchłanianie wapnia, jednocześnie reguluje ciśnienie krwi
4. dzięki chlorofilowi doskonała przeciw anemii, a także odpowiednia do detoksykacji organizmu
5. obecność jodu reguluje pracę gruczołów
Spirulina działanie6. znajdujący się w spirulinie cynk działa jako obrońca komórek. Bierze udział w przemianie materii i jest skuteczny wobec wirusów, to naturalny wzmacniacz układu odpornościowego. Jest podstawowym składnikiem wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry.
7. obecność chromu korzystnie wpływa na serce i układ sercowo-naczyniowy, wyrównuje poziom cukru we krwi, reguluje trawienie tłuszczów, zalecany dla osób będących na diecie, gdyż zmniejsza łaknienie na słodycze

Produkty zawierające spirulinę w ostatnich latach zyskały sporą popularność na całym świecie. Jej wielką zaletą jest to, że długotrwałe spożywanie nie powoduje skutków ubocznych. Zarówno spirulina jak i chlorella alkalizują organizm, regulują równowagę pH oraz przeciwdziałają szkodliwym skutkom spożywania kwaśnych pokarmów.

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010