Zastosowanie spiruliny

Skuteczna spirulina

Spirulina dysponuje wysoką zawartością chlorofilu, który jest niezbędny do syntezy związków organicznych oraz produkcji tlenu.

Alga ta zawiera w dużych ilościach kwasy tłuszczowe omega oraz 18 aminokwasów, w tym 8 niezbędnych aminokwasów, witaminy (np.: kompleks witamin B), żelazo, potas, magnez, cynk, beta-karoten, a także kwas gamma-linolenowy i polisacharydy.

W spirulinie znajduje się również fikocyjanina, która spowalnia rozrost komórek nowotworowych oraz wzmacnia układ odpornościowy. Ponadto stymuluje komórki macierzyste, pomaga obniżyć wysoki poziom histaminy, która jest czynnikiem wywołującym zapalenie alergiczne.

Spirulina »

Zastosowanie chlorelli

Chlorella

Chlorella posiada właściwości detoksykacyjne. Każdego dnia wraz z powietrzem, wodą i różnymi produktami spożywczymi pomaga wydalać z organizmu szkodliwe substancje. Mogą nimi być np.: metale ciężkie znajdujące się w plombach dentystycznych, węglowodory chlorowane, pestycydy oraz insektycydy.

Szkodlwie substancje mogą również znajdować się w kiełbasie, surowym mięsie, w wodzie, winie, piwie, a nawet w owocach i warzywach.

Chlorella skutecznie usuwa z organizmu zbędne toksyny. Ponadto pełni tą funkcję nie tylko w jelitach, ale również oczyszcza krew.

Chlorella »

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010