Chlorella

Chlorella tabletkiJakość uprawianych roślin szybko spada ze względu na środki chemiczne wykorzystywane w uprawach. Nie jest łatwo znaleźć warzywa i owoce bogate w naturalne składniki odżywcze. Niewielu z nas zjada codziennie odpowiednią ilość warzyw i owoców. Nie dostarczając organizmowi niezbędnych składników, cierpi on na niedobory, które w konsekwencji prowadzą do różnych problemów zdrowotnych. Jednym z rozwiązań może być spożywanie cholorelli, która podobnie jak spirulina, jest ogromną „bombą” składnikow odżywczych dla organizmu.

Bogactwo składników odżywczych chlorelli

Chlorella jest bogata w witaminy A, B1, B2, B6, B12, C i E. Dostarcza je w jednym kompletnym pakiecie, który znacznie przewyższa wszelkie sztucznie wytworzone produkty.

Alga ta jest pełna bioaktywnego magnezu, co m.in. poprawia poziom cukru we krwi, zdrowie serca oraz zdrowie psychiczne. Chlorella zawiera także w dużych ilościach potas, żelazo i wapń.

Ponadto jest ważnym źródłem białka, w kórym znajdują się ważne aminokwasy, w tym również takie, których organizm nie może sam wytwarzać. Są one odpowiedzialne za odbudowę tkanek beztłuszczowych i neuroprzekaźników oraz zaangażowane są w liczne funkcje organizmu.

Mannavita chlorella tabletkiChlorofil jest zielonym pigmentem, który nie tylko nadaje kolor chlorelli, ale także bardzo dobrze wpływa na zdrowie. Wzmacnia system odpornościowy, działa przeciwzapalnie oraz alkalizująco. Jest także skuteczny w przypadku nieświeżego oddechu.
W obecnych czasach praktycznie na każdym kroku mamy styczność z toksynami. Występują w produktach żywnościowych, powietrzu, wodzie, kosmetykach, środkach czystości, a nawet w substancjach barwiących ubrania, które nosimy. Dlatego istotne jest, aby poddawać organizm detoksykacji.

Oczyszczające właściwości chlorelli

Chlorella ze względu na swoją unikalną budowę komórkową jest w stanie wiązać substancje chemiczne i metale ciężkie, przez to umożliwia ich naturalne wydalanie. Właściwości te mają zdecydowanie pozytywny wpływ na nasz organizm.

Chlorella chroni florę jelitową, wspomaga produkcję bakterii i probiotyków w całym układzie pokarmowym. Jest to niezbędne dla dobrego trawienia. Przyczynia się także do skuteczniejszego zapobiegania przed rozmnażaniem się candidy i innych grzybów. Działanie przeciwzapalne chlorelli również przyczynia się do ochrony układu pokarmowego.

Ciało zdrowe, prawidłowo odżywione jest pełne witalności. Wiele osób w trakcie spożywania chlorelli doświadczyło wzrostu energii oraz poprawy nastroju.

Kwasy DNA i RNA w chlorelli

Chlorella właściwościW naszym organizmie znajdują się kwasy nukleinowe: deoksyrybonukleinowy (DNA) i rybonukleinowy (RNA). Chroniczny deficyt tych związków organicznych doprowadza do degradacji organizmu. Doktor Benjamin S. Frank, autor książki „Nucleic Acid Therapy in Aging and Degenerative Disease” uważa, że degradujące się komórki można odmłodzić, dostarczając im substancji, takich jak kwasy nukleinowe, które bezpośrednio je żywią. Wyżej wymienione kwasy występują naturalnie w chlorelli.

Najnowsze badania naukowców z Japonii pokazują, że chlorella może być skuteczna względem chorób związanych z dzisiejszym stylem życia. Wykazano, że obniża poziom cukru we krwi, pomaga w przypadku cukrzycy typu 2, otyłości, chorób serca. Wśród korzyści przyjmowania chlorelli znajdują się: zwiększenie energii, wspomaganie trawienia oraz łagodzenie stanów depresyjnych.

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010