Zalety chlorelli

Dużo światła słonecznego i fontosynteza zapewniają chlorelli bogatą zawartość składników odżywczych. Alga ta jest bardzo dobrym źródłem białka.

Białko roślinne odgrywa ważną rolę w różnych częściach ciała, mi.in. chroni mięśnie i tkanki. Oprócz tego pomaga w produkcji neuroprzekaźników (np.: serotoniny). Podstawową jednostką budolcową białka jest aminokwas, który wchłania się bez użycia dużej energii. Chlorella jest bogatym źródłem nie tylko podstawowych aminokwasów, ale również tych egzogennych. Organizm sam przez się nie jest w stanie produkować aminokwasów, można to nadrobić prawidłową dietą. Mannavita chlorella tabletkiŚciana komórkowa chlorelli wykonana jest z mikrofibryli, które zawierają celulozę. Odgrywa to ważną rolę w detoksykacji organizmu. Chlorella usuwa z ciała takie metale ciężkie jak kadm i rtęć. Wykazuje działanie ochronne na wątrobę oraz wzmacnia odporność organizmu. Z tego powodu, japończycy od dawna stosują ją do przeciwdziałania szkodliwym skutkom jakie niesie za sobą zanieczyszczone środowisko.

Główne działania chlorelli:

- utrzymywuje tzw. równowagę kwasowo-zasadową i reguluje wartość pH
- wspomaga wchłanianie żelaza, cynku i lizyny
- dzięki zawartości chlorofilu oczyszcza organizm
- wiąże toksyny i wolne rodniki, a następnie je wydala
- zawiera 45-55% białka, 20 witamin, dużo minerałów i pierwiastków śladowych

Chlorella wzmacnia system immunologiczny i zwiększa liczbę białych krwinek w organizmie. Duża zawartość witamin przyczynia się do zwiększonej ilości krwinek czerwonych, które ułatwiają rozszerzenie naczyń krwionośnych, co z kolei jest niezbędne do dostarczenia odpowiedniej ilości tlenu oraz pobudza metabolizm.

Chlorella działanie Włókna chlorelli stymulują powolne działanie jelit, tym samym zapobiegają powstawaniu chorób ze szkodliwych substancji zalegających w jelitach. Dlatego też chlorella jest stosowana przede wszystkim do detoksykacji organizmu, usuwania głównie metali ciężkich.

Chlorella może być pomocna w leczeniu urazów i wrzodów różnego pochodzenia. Wykazuje również działanie ochronne komórek, narażonych na oddziaływanie stresu i działanie wolnych rodników.

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010