Zastosowanie chlorelli - Detoksykacja

Chlorella jest jednym z najlepszych środków do detoksykacji organizmu m.in. ze względu na zawartość chlorofilu. Spożywanie chlorelli w dużych ilościach jest bezpieczne, ponieważ zawiera pełno witamin i minerałów. Można ją również stosować w celu utraty masy ciała. Znajdujące się w niej korzystne bakterie jelitowe wpływają na prawidłową pracę układu pokarmowego.

Chlorofil – kluczowa postać detoksykacji

Chlorofil jest głównym składnikiem chlorelli, który jest skuteczny w walce z metalami ciężkimi, przede wszystkim usuwa rtęć z organizmu. Rtęć, która przedostaje się do organizmu może się znajdować np.: w plombach amalgamatowych w zębach, spożywanych rybach. Może to powodować liczne problemy zdrowotne począwszy od bólu głowy czy zmęczenia do naprawdę poważnych chorób.

Również inne metale przyczyniają się do powstawania chorób, często są nimi: arsen, kadm, skażony ołów. Przyjmując Detoksykacja: chlorella tabletkijednocześnie chlorellę i spirulinę można jeszcze bardziej skutecznie pozbyć się substancji toksycznych z organizmu.

Detoksykacja jest niezbędna dla zdrowia. Jeśli toksyny dostaną się do wątroby, mózgu albo do innych tkanek czy narządów, szybciej będziemy się starzeć, częściej chorować, stracimy witalność. Z pomocą chlorelli uwolnimy się od szkodliwych substancji, tym samym poprawiając naszą kondycję zdrowotną.

Nazwa chlorelli wzięła się od barwnika – chlorofilu. Jest jego najbogatszym źródłem spośród wszystkich poznanych roślin.

Gdy organizm jest wystawiony na długotrwałe działanie stresu, toksyny i wolne rodniki uwalniają się. Chlorofil znajdujący się w chlorelli pomaga wydalić owe szkodliwe substancje, oczyszcza wątrobę, nerki i krew. Prawidłowo funkcjonujące wątroba i nerki przyczyniają się do lepszej pracy całego organizmu.

Wszelkie prawa zastrzeżone
© 2010